В новия брой на GRAZIA Галерия Blogs Хороскоп Адреси Архив ВходРегистрирай се
Списание №1 за жената с мечти!

Новини

Законът на джунглата

Белгийският рекламист Михел Бланкерт разбуни духовете с Обществото на тигъра
Какво бихте си помислили, ако специалистът по рекламно и маркетингово обслужване, на когото поверявате кампания за милиони евро, създава и менажира в онлайн пространството любопитно и страховито на пръв поглед общество, наречено Tiger Society. Белгиецът Михел Бланкерт и студиото му We Are The Future залагат на провокацията и мистерията и печелят много клиенти. В тайната си мисия на саботьор на обикновеното и събуждането на креативността, типична за човешкия вид, Михел също разчита на пробуждането на сетивата.

Grazia:
Вярвате ли в еволюцията на видовете и как въобще ви хрумна идеята да създадете Обществото на тигъра?
Михел Бланкерт: Да, вярвам в теорията за еволюцията и мисля, че в настоящия момент сме достигнали до много важен момент в историята. В настоящия период сме стъпили на една опасна територия, на която преекспонираме всичко – произвеждаме повече, консумираме повече, а дори и не се замисляме откъде идваме. Избрах тигъра като мисия и послание, защото е изключително животно и е символ на най-доброто в природата. Не показвам лицето си, защото още не е дошло времето ми. Обществото на тигъра е за хора, които вярват в красотата на мечтите си и ги преследват. Лицето ми няма нищо общо с тяхната кауза.

G: Рекламните стратегии се промениха в последно време може би заради кризата, която върна на преден план закона на джунглата – по-силният изяжда по-слабия...
МБ: В момента рекламните платформи и медийното пространство са почти на изкуствено дишане. Дори човек се чуди кой въобще им обръща внимание. Дали някои от тези рекламни послания въобще вършат работа – нищо не се е променило чак толкова от 60-те години насам, само че тогава ви представяха перфектна картинка за перфектния ви живот 5 пъти на ден, а днес – 50 пъти на ден. Истински креативният професионалист има нужда от едно послание и ако го позиционира правилно, то ще достигне хиляди. А дали силните оцеляват?! Да, няма начин да избягаме от законите на природата, дори в изкуствена среда като нашата. Или се бориш, или се оставяш да те преборят.

G:
Управлявате компания, която се казва We are the future – голяма част от проектите ви се базират на смелата провокация. Защо?
МБ: Категорични сме, че най-добрият начин да достигнеш до хората е да ги накараш да се замислят, а не да им показваш онова, което вече знаят или с което са съгласни. Идеята ни е да провокираме емоция, за да се появят нови, свежи мисли.

G:
Херман Васке казва, че когато се покачим на раменете на гиганти, виждаме по-далече. Съгласен ли сте?
МБ: Не мисля, че сме се покачили на раменете на гиганти, на върха на планината, която сме изкачили сами. Моят съвет е: „Правете онова, от което се страхувате, всеки ден от живота си!“
Артистичността е част от природата на човека – от планините в Алмира, до кацането на Луната и скиците на Леонардо да Винчи. Еволюцията на човечеството е резултат от креативността на малкия голям човек.
Текст: Мира Генова
Фотография: личен архив


Grazia реклама




Grazia анкета

Коя е перфектната съпруга за Слави Трифонов?



Обработване на резултатите, моля изчакайте

Последни новини


Медитация

Медитация
Усещане за спокойствие...прочети повече

Пенелопе Круз

Пенелопе Круз
В 4 месец.....прочети повече

Valentino

Valentino
Класическата черна чанта...прочети повече